AKOS MOBİL HAKKINDAGünümüzde mobil teknolojilerinin geldiği nokta ve mobil uygulama kullanımının son derece yaygın olması, vatandaşlara bulundukları her noktadan kendi mobil cihazları vasıtası ile gelişmiş fonksiyonel ve görsel uygulamalar sunma imkanı doğurmuştur. Mobil belediyecilik uygulamaları ile belediye ve vatandaş arasındaki etkileşim ve hizmet hızının arttırılması sağlanmıştır. IOS,Android,Windows işletim sistemli telefon ve tablet PC’lere özel mobil uygulamalar ile belediyelerin operasyonel verilerinin anlık olarak sahada kullanımı ile hizmetin vatandaşın ayağına götürülmesi ve verimin arttırılması sağlanmıştır. Operasyonel uygulamalara gelen son bilgilerin anlık olarak kullanıcıların mobil cihazlarlarında ekrana anlık kısa mesaj olarak iletilmesi ve dinamik içeriklere uygulama tarafından erişilebilmesi sağlanmaktadır.


AKOS Mobil Belediye ile vatandaşlar Belediyeyi mobil cihazlarında taşınmaktadır.


İnternet ile mobil uygulama yeteneklerinin birleştirilmesi ile vatandaşların belediyeye günün her anında, bulunduğu her noktadan ulaşabilmesi, başvuru, takip, sorgulama, ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmesi belediye-vatandaş etkileşimini yeni bir platforma taşıma olanağı sağlamaktadır. Konumsal bazlı bilgi sorgulama ve yetki dahilinde binalara ilişkin imar durumlarının görüntülenmesi, bina resimlerinin ve evraklarının görüntülenmesi, istek/şikayetlerin ve ilişkin görüntülerin fotoğraflanıp görüntülenmesi sağlanmaktadır.


Belediyenin her türlü görsel ve işitsel duyurularını, bilgilendirme mesajlarını vatandaşlara direkt olarak ulaştırabilmesi, katılımcı belediyeciliği öne çıkararak, hizmet ve faaliyetleri ile ilgili canlı anketler düzenleyebilmesi E-Devlet konseptinde belediyecilik anlayışına yeni bir boyut kazandırmaktadır. Bu sayede vatandaşların belediye hizmetleri hakkındaki farkındalık oranı yükseltmektedir.


Sahada görev yapan belediye ekiplerine görev atamalarının yapılması ve belediye ekiplerinde sahadan anlık kontrol formlarının doldurulması ve gerekli belge ve içeriklerin sorgulanması, erişilmesi ve değiştirilmesi , sahada anlık ruhsat kontrollerinin yapılabilmesi, mobil kabahatler uygulanması üzerinden kabahatler kanununca yaptırımların gerçekleştirilmesi, mobil ruhsat denetlemesi ve mobil beyan sağlanmaktadır.

Vizyonumuz


Yerel yönetim sektöründe, ulusal ve uluslararası pazarlarda “lider bilişim markası” konumuna erişmek.


Değerlerimiz

Dürüstlük
İnovasyon
Girişimcilik
Verimlilik
Müşteri Odaklılık
Pazar Liderliği
Takım Ruhu
Kurumsal Vatandaşlık

ÜRÜNLERİMİZ

Belediyenin her türlü görsel ve işitsel duyurularını, bilgilendirme mesajlarını vatandaşlara direkt olarak ulaştırabilmesi, katılımcı belediyeciliği öne çıkararak, hizmet ve faaliyetleri ile ilgili canlı anketler düzenleyebilmesi E-Devlet konseptinde belediyecilik anlayışına yeni bir boyut kazandıracaktır.

Mobil Kabahatler

Zabita birimlerinin kabahatler kanunu ile ilgili saha görevlerini elektronik ortamda yapmalarını sağlayan uygulamadır.

Detaylar

Mobil Ruhsat

Ruhsat ve/veya Zabıta müdürlüklerinin saha görevlerinde kullanabilecekleri bir uygulamadır.

Detaylar

Mobil Beyan

Gelirler Müdürlüğünün kullanabileceği sahada beyan kontrolüne, yeni beyan alınmasına tahhakuk ve tahsilat yapılmasına olanak sağlayan bir uygulamadır.

Detaylar

Mobil Sosyal Yardım

Sosyal Yardım Müdürlüklerinin saha çalışmalarını elektronik ortama taşıyan bu uygulama ile yardım değerlendirme işlemleri objektif olarak sahada yapılabilir

Detaylar

Avantajları

  • Programla beraber tüm işlemlerimizi uygulamalı olarak yaparken, tekrar ofis içinde ayrı verileri oluşturmak zorunda değilsiniz.

    Mobil Ruhsat

  • Esnafları denetleme esnasında tüm işlemleri online yaparak hem zamandan kazanıyoruz hemde kağıt israfı yapmıyoruz.

    Mobil Kabahat -

Müşterilerimiz

BİZE ULAŞIN

İletişim Bilgilerimiz